LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Varžybos Lietuvoje ir užsienyje
Vartotojo avataras
Ricardas
Pranešimai: 5514
Užsiregistravo: 16 Lap 2005, 18:51
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Ricardas » 10 Spa 2021, 12:58

Lietuvos motorizuotų parasparnių Čempionatas ir kasmetinė PUGOS Taurelė 2021 įvyko.
Sveikinu Saulius Rudokas nugalėtojas
Antras Konstantinas Aleinikovas Rokiškis
Trečias Tomas Raibikis
Prizais apdovanoti buvo debiutantų klasė.
Spec. Greičio prizas atiteko Konstantinui Aleinikovui. Prizą įsteigė Saulius Rudokas Dudek Lt ir SkySpa.


Saulius Rudokas:
Vakar praūžė Lietuvos čempionatas Rokiškio aerodrome. Oras buvo užsakytas... Visa diena skrendama. Labai dėkoju visiems sudalyvavusiems ir nepasididžiavusiems apsilankyti Pugos aerodrome. Manau tikrai viskas vyko sklandžiai ir šauniai paskraidėm!
Labai ačiū Pugos teisėjams! Griežtajam Mantui už vyr. teisėjavimą, Adomui, Virgiui, Egidijui, Artūrui, Andriui, Vilmantui. Ričiardui M.už renginio kuravimą. Atlikot puikų darbą! Na dabar apie pačias varžybas. Aišku gaila, kad susirinko nedaug sportinikų, bet manau praleidome tikrai puikų laiką kartu. Sveikinimai Konstantinui ir Tomukui, kurie neleido perdauk man atsipūsti ir pirmas tris vietas skyrė tik labai mažas kiekis taškų. Dar noriu pasidžiaugti, kad Pugos jaunimas taip sparčiai tobulėja, manau kitais metais jau reikės juos vytis. Šaunuolis Tomas M., kuris su nauja įranga ir nauju sparnu(kuriuo prieš varžybas praskrido tik kelias valandas) suskrido taip stabiliai. Manau, kai prisijaukins savo sparniuką bus sunku pavyti. Na tiek apie varžybas. Tikrai labai ačiū visiems apsilankiusiems! Na o paskutinis parodomasis skrydis, tikrai buvo nerealus! Manau sužavėjo daugumos rokiškėnų širdis! Ačiū visiems skridusiems kartu!

Foto albume:
https://photos.app.goo.gl/8nK4PEvoSLQNvYyj8

Po varžybų aptarimas pas Vilmantą.....
.
Teisėjas ramus

Paveikslėlis


Vartotojo avataras
Ricardas
Pranešimai: 5514
Užsiregistravo: 16 Lap 2005, 18:51
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Ricardas » 11 Spa 2021, 12:14

Spaudoje:

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/ ... CLzpexQ0A4


Ne vienas rokiškėnas šeštadienį žvelgė į viršų ir grožėjosi dangų raižančiais parasparniais. Spalio 9 dieną Rokiškio aerodrome jau ne pirmą kartą vyko Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionatas ir „Pugos” taurelė. Varžytis pilotai susirinko iš Molėtų, Vilniaus, Alytaus, Naujosios Akmenės ir, žinoma, Rokiškio.

Šiemet dalyviams reikėjo įveikti tokias užduotis kaip: greitas–lėtas skridimas, japoniškas slalomas, aštuoniukė, apskrendant pilonus, parabolas (kamuolių nuo žemės paėmimas su kojomis ir pekėlimas į kitą nurodytą vietą), nusileidimas į taikinį bei į ribotą plotą (kitaip vadinamas lėktuvnešiu) ir paskutinė užduotis – navigacija. Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga” narys A. Valotka, šiais metais buvęs teisėju džiaugėsi, kad varžybos praėjo sklandžiai, be jokių traumų. Pilotai, šį kartą, buvo stiprūs ir atkakliai kovojo iki pat pabaigos.

Dalyviai šiųmetėse varžybose buvo išties stiprūs. Debiutantų grupėje varžėsi 2 dalyviai, o profesionalų – 6. Kraštiečių pasiekimai džiugina. Dar tik pernai pradedančiųjų grupėje besivaržę rokiškėnai K. Aleinikovas ir T. Misiūnas, šiemet kovojo su profesionalais. Nors T. Misiūnas užėmė 4 vietą, tačiau įnirtingai varžėsi ir visgi aplenkė jau ne pirmus metus profesionalų grupėje skraidantį pilotą iš Molėtų. Pačiam Tomui norėjosi daugiau dalyvių, tačiau vis tiek džiaugėsi matydamas kolegas iš kitų Lietuvos miestų. Savo rezultatu patenkintas, nepaisant to, kad naujai įsigyta įranga dar nėra iki galo įvaldyta.

Pirmą kartą profesionalų grupėję varžęsis K. Aleinikovas, parodė puikius rezultatus ir užėmė 2 vietą. Visų varžybų metu ant kulnų lipo pasaulinių motorizuotų parasparnių dalyviui ir savo mokytojui S. Rudokui. Nors rezultatas puikus, tačiau pats Konstantinas sau kritiškas – „Savo užsibrėžtų tikslų nepasiekiau, nors treniruotėse sekėsi kur kas geriau. Koją pakišo važybinis jaudulys. Vis dėlto džiaugiuosi, kad po metų darbo patobulėjau ir įdėtas darbas buvo įvertintas.“ K. Aleinikovas taip pat buvo apdovanotas papildomu prizu, už geriausiai atliktas greičio reikalavusias užduotis.

Čempionato nugalėtoju tapo kraštietis S. Rudokas. Po varžybų Saulius džiaugėsi tuo, kad neįvyko jokių nelaimių ir visi kolegos varžybas užbaigė sėkmingai. Pilotas atviravo, kad skristi galėjo geriau, tiksliau ir išvengti nereikalingų klaidų. Šią vasarą S. Rudokas dalyvavo motorizuotų parasparnių varžybose Lenkijoje ir Čekijoje, kur varžėsi su stipriausiais pilotais iš visos Europos. Abiejose varžybose Saulius buvo vienintelis Lietuvos atstovas.

Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ prezidentas V. Petrušonis po varžybų buvo nusiteikęs pozityviai. „Malonu, kad klubo jaunimas aktyviai įsilieja ne tik į pramoginius skrydžius, bet ir į sportą. Rezultatai kalba patys už save. Tik minimaliu skirtumu K.Aleinikovas atsiliko nuo pasaulinių varžybų dalyvio S. Rudoko, užėmusio 1-ąją vietą. T. Misiūnas taip pat parodė puikų rezultatą.“

Varžybas ant žemės ir iš dangaus stebėjęs ULOPF (Ultralengvųjų orlaivių pilotų federacija) viceprezidentas Ričardas Matickas komentavo: „ULOPF rengiamas Lietuvos čempionatas praėjo sklandžiai ir saugiai. Pilotai elgėsi profesionaliai, atsakingai, skrido saugiai. Nebuvo net įrangos gedimų. Tai rodo, jog pilotai skrenda su šiuolaikiškais motorais ir sparnais. Rokiškio klubas „Puga“ jau daugelį metų rengia čempionatus. Rokiškio aerodromas yra labai dėkingoje vietoje: neturi oro erdvės ribojimų, randasi netoli gražaus Rokiškio miesto ir dvaro. Sportininkai turi galimybę pasigrožėti miestu, dvaru, apylinkėmis. Gyventojams patogu atvykti stebėti varžybų. Smagu, jog miestas ir jo valdžia supranta, kad aerodromo svarbą miestui. Tai didina orlaivių prieinamumą, galimybę susipažinti su šiuo sportu piliečiams. Aerodromas – tai svarbi miesto infrastruktūros dalis ateities plėtrai.“

Nors parasparnių sportas Lietuvoje nėra labai populiarus, tačiau smagu, kad kasmet entuziastų ir smalsuolių daugėja.Paulinos Lašaitės informacija.

Vartotojo avataras
Ricardas
Pranešimai: 5514
Užsiregistravo: 16 Lap 2005, 18:51
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Ricardas » 20 Spa 2021, 16:04

Ačiū mūsų draugams Ditė Česėkaitė ir Arūnas Santos jog visada mus aplanko..


https://www.15min.lt/video/kylam-motori ... wsource=cl

baronas123
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 10 Kov 2021, 18:21
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė baronas123 » 17 Geg 2022, 14:58

Ar šiais metai vyks čempionatas? :)

Vartotojo avataras
Saulikas
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 12 Spa 2013, 08:57
Miestas: Rokiškis

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Saulikas » 18 Geg 2022, 06:25

Žinoma.! 😉
Kai nučiuožia stogas, atsiveria dangus!

Vartotojo avataras
Ricardas
Pranešimai: 5514
Užsiregistravo: 16 Lap 2005, 18:51
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Ricardas » 31 Rgp 2022, 12:26

Lietuvos Paramotorų čempionatas ir Pugos Taurelė 2022
2022 Spalio 1d. (datą derinsim prie gero oro)
Rokiškio aerodromasPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ricardas
Pranešimai: 5514
Užsiregistravo: 16 Lap 2005, 18:51
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LT čempiontas,Pugos Taurelė 2021

Standartinė Ricardas » 28 Rgs 2022, 17:08

Norim pakviest ir pradėjusius pilotus Bus lengvų užduočių pasiskraidymui. Pažiūrėt, patobulėt tikrai naudinga.
Pateisėjaut taip pat reikalingi labai.
Atvažiuokit visi.
Aptarsim besibaigiančio vasarinio sezono priskraidymus. Paraenergetikos ir šiaip tvarkingus šiųmetinius skrydžius 🙂
Labai didelį pliusą dėl licencijos gausit. 😏

Skelbti atsakymą